sobota, 28 listopada 2015

24 zadania na czas oczekiwania



Każdy dzień przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to radosny czas oczekiwania. Będziemy oczekiwać na Święta odkrywając w klasie codziennie jeden "prezencik" na naszym wirtualnym kalendarzu adwentowym. Co się będzie kryło pod każdym takim "prezencikiem"?.....Tego dowiecie się, gdy zaczniemy odliczanie. A kalendarz jest elementem międzyszkolnej współpracy w ramach eTwinning, w projekcie pod nazwą "24 zadania na czas oczekiwania II" (II, ponieważ w zeszłym roku realizowaliśmy projekt o tej samej nazwie). Razem z nami będą w nim uczestniczyć dzieci ze szkół w całej Polsce. Sprawdźcie na mapie, z jakich miejscowości (trzeba kliknąć w mapę).





A tak współpracowaliśmy w zeszłym roku


Zeszłoroczny projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości oraz wyróżnienie w konkursie
"Nasz projekt eTwinning 2015"




wtorek, 24 listopada 2015

Dzień Misia


miś: http://www.i2clipart.comwykonano w Pizap

25 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Skąd wzięło się to święto możecie się dowiedzieć <<tutaj>>.
A tak wyglądał ten dzień w naszej klasie.







Misiowe zabawy



poniedziałek, 23 listopada 2015

piątek, 20 listopada 2015

Bal Wszystkich Świętych

To była zabawa! Na Balu Wszystkich Świętych zaroiło się od aniołków (tych było najwięcej ;) Mikołajów, a także różnych patronów, których imiona noszą dzieci. Były światełka jak na prawdziwej dyskotece! Wkrótce więcej zdjęć.

20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989. Jest to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To takie drugie - po 1 czerwca święto dzieci.
Na lekcji rozmawialiśmy o prawach dzieci. Wstępem do rozmów był ten wiersz:

         Niech się wreszcie każdy dowie 
        I rozpowie w świecie całym,
        Że dziecko to także człowiek,
        Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los zmienić,
Spisali dla was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta,
Spróbujcie dobrze zapamiętać.
        Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
        A szczególnie do robienia czegoś niedobrego.
        Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
        I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.
        Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić wyzywać,
        I każdego mogę na ratunek wzywać.
Jeśli mama albo tata, już nie mieszka z nami,
Nikt nie może mi zabraniać spotkać ich czasami.
        Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
        Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.
Mogę żądać, aby każdy uznał moje prawa
A gdy różnią się od innych, to jest moja sprawa.
        Tak się tu w wierszu poukładały,
        Prawa dla dzieci na całym świecie,
        Byście w potrzebie z nich korzystały
        Najlepiej jak umiecie.
 „O prawach dziecka”M. Brykczyński

Potem rysowaliśmy.





A tak prawa dziecka rozumieją uczniowie ze szkoły w Bestwinie:



Wiecie, że nie wszystkie dzieci mogą żyć tak dostatnio i spokojne jak Wy. Pamiętajcie o tym zawsze, gdy marudzicie, bo chcecie nową zabawkę, albo wybrzydzacie przy jedzeniu...... Uczymy się cieszyć z tego, co mamy....



czwartek, 19 listopada 2015

Karty w szkole? Czemu nie...

Od dwóch dni używamy kart do gry, żeby ćwiczyć swoją sprawność rachunkową. A to dopiero początek naszych zabaw z kartami. Niektóre dzieci myślały, że będą grać w "wojnę". Wniosek, że karty nie są im obce ;) Może teraz zaczniecie je wykorzystywać w domu tak jak my? A w dziale "Nauka i zabawa" coś nowego dla Was. Próbowaliście już?








Smoki i smoczki ;)

Dzisiaj w naszej klasie zagościły smoki. I to nie byle jakie! Każda z grup stworzyła własnego. Opowiedzcie rodzicom, dlaczego niektóre smoki mają kilka par oczu, albo dwa ogony?




Układając puzzle dowiecie się, który smok spodobał Wam się najbardziej.

preview12 piece



wtorek, 10 listopada 2015

11 listopada - Święto Niepodległości

Klikając tutaj dowiecie się, jakie są nasze symbole narodowe, kto to jest "patriota", kim był Józef Piłsudski....... i sami sprawdźcie, co jeszcze. 
Każdy Polak musi to wiedzieć, Polak mały także.



Układamy puzzle z naszym godłem.






poniedziałek, 9 listopada 2015

Śniadanie daje moc

Dzisiejszy dzień miał za zadanie pokazać Wam, jak ważne jest to, co jemy. Właściwe odżywianie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie a nawet zachowanie. Tak! Badania dowodzą, ze dzieci, które odżywiają się nieprawidłowo mają trudności ze skupieniem uwagi, gorzej się uczą, no i mogą mieć problemy ze zdrowiem. Wierzę, że nikogo z Was to nie będzie dotyczyło. Dzisiaj, uczestnicząc w akcji "Śniadanie daje moc" przygotowaliście dla siebie zdrowe śniadanie i wspólnie - jak "klasowa rodzinka" je zjedliście. Dziękuję wszystkim dzieciom no i rodzicom za przygotowanie śniadaniowych produktów, a mamie Kuby za pyszne ciasto :)
Jakie są Wasze wrażenia po tym dniu? Może rodzice zechcą razem z Wami napisać jakiś komentarz? A na naszym śniadaniu było tak:




Zdrowo jem.....

Proponuję zabawy, dzięki którym utrwalicie sobie wiedzę na temat zdrowego odżywiania.









czwartek, 5 listopada 2015

Sylaby, sylaby

Dzisiaj dużo bawiliśmy się sylabami. Było szukanie takich samych sylab, układanie wyrazów i odczytywanie ich, śpiewanie wskazanych sylab na znaną melodię (np. "Wlazł kotek na płotek" ;)
Zaproponujcie rodzicom lub starszemu rodzeństwu taką zabawę. Sylaby można napisać na zużytych kartkach z kalendarza, albo powycinać z gazet czy reklamowych ulotek. 
Potem, w ramach Dnia Postaci z Bajek odwiedził nas tajemniczy gość, który odczytał "Kota w butach". Była tez zabawa matematyczna z zapełnianiem kratek, ale to już Wy opowiedzcie rodzicom, na czym polegała, dobrze? No i na koniec podwórkowe zabawy :)









środa, 4 listopada 2015

Ważymy

Dzisiaj na lekcji rozmawialiśmy o wagach i ważeniu. W dziele "Nauka i zabawa" znajdziecie kilka zabaw związanych z tym tematem.


poniedziałek, 2 listopada 2015

Zaduszki

Dzisiaj rozmawialiśmy o smutnych, listopadowych dniach. Pamiętajcie - 1 listopada do Dzień Wszystkich Świętych, a 2 listopada to Zaduszki. I właśnie w ten dzień odwiedziliśmy nasze miejsca pamięci narodowej - pomnik patronów szkoły - harcerzy Buchalików  i drugi pomnik, upamiętniający tych "Co za Ojczyznę życie oddali".


Czy to zabawa?

W naszej klasie staramy się uczyć przez zabawę. Wykorzystujemy kostki do gry, miarki krawieckie, piszemy na ścieralnych tabliczkach. Ważne, że podczas tych aktywności czegoś się uczymy. Może zaproponujecie rodzicom albo dziadkom taką zabawę w domu?