poniedziałek, 19 października 2015

W naszej klasie....

Jak zauważyliście na pewno tytuł tego posta jest taki sam jak tytuł naszego bloga. Od czasu do czasu będą się pojawiały takie informacje o tym, co dzieje się w naszej klasie. 
Dzisiaj próbowaliście pisać wyrazy złożone z poznanych do tej pory liter. Każdy otrzymał taką chmurkę wyrazową i po odczytaniu ukrytych w niej wyrazów miał wybrać 3 i samodzielnie je napisać. Jeden z wyrazów  miał się zaczynać od dużej litery (było to imię). Zadanie okazało się trudne, ale zobaczcie jak poradził sobie jeden z Waszych kolegów. Trzeba pamiętać, jak wyglądają litery pisane, ładnie je łączyć no i pamiętać, w której linii należy pisać. Dużo tego do zapamiętania, prawda? Ale nie martwcie się, z każdym dniem będziecie sobie radzić coraz lepiej. 


Potem były matematyczne zabawy - należało rzucać kostką i umieszczać guzik swojego koloru na odpowiednim polu. Osoba, której guzików było więcej - wygrywała. 

Na koniec dnia - spacer i szukanie jesieni na polu. 


2 komentarze:

  1. Faktycznie zadanie dla początkujących z pisaniem dosyć trudne! Ale należy być ambitnym i się nie poddawać. Nauka na przemian z zabawą i przebywaniem na powietrzu:-) Dlaczego takich szkół a raczej nauczycieli nie było wtedy gdy ja byłam w podstawówce!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Trudne,trudne ale praktyka czyni przecież mistrza.

    OdpowiedzUsuń